Музейний урок "Модернізм в новелі Ф.Кафки «Перевтілення» і творчості українських художників початку ХХ ст.. (зокрема І.Кураха)".
2 листопада 2016 року учитель зарубіжної літератури Сізова Н.Б. провела музейний урок «Модернізм у новелі Кафки «Перевтілення» і творчості українських художників початку ХХ століття» з учнями 11 класу в експозиції Історичного палацового комплексу Національного музею імені Андрея Шептицького «Українське мистецтво ХХ століття».
На уроці учні узагальнили навчальний матеріал, пов’язаний з новелою Франца Кафка «Перевтілення». Було проведено паралелі між літературною творчістю Кафки та українськими художниками-модерністами. Одинадцятикласники продемонстрували глибоке розуміння літературного процесу ХХ століття, порівнюючи його з напрямками і течіями українського малярства ХХ століття, наголосили, що модернізм як культурно-мистецьке явище, був притаманний малярству Західної та Східної України. Оглянули експозицію, прослухали цікаву розповідь екскурсовода Співак Л.В.
У формі інтерактивних завдань закріпили вивчене і побачене у музеї, порівнявши уривки з творів українських письменників з картинами українських художників. У залі, де демонструється український авангардизм, учні зосередили увагу на особливих ознаках сюрреалізму, експресіонізму, кубізму. У дискусії розв’язали проблемні питання, які були поставлені на початку вивчення творчості Кафки:
- Чому Грегор Замза, який перетворився на комаху, маючи крила, не відлетів у відкрите вікно?
- В чому різниця між перевтіленнями в казках і перевтіленні у новелі?
- Чим співзвучна новела Ф.Кафки картині І.Кураха («ECCE HOMO ХХ”) («Се чоловік ХХ ст.») та репродукції картини Е.Мунка «Крик»?
Аналітико-синтетичній творчій діяльності учнів сприяла участь у мистецькому квесті.
Урок дав можливість учням глибоко усвідомити культурно-мистецькі явища, пізнати і самостійно обгрунтувати власні погляди.