Для батьків

Шановні батьки!

Адміністрація СЗШ № 20 І-ІІІ ступенів доводить до вашого відома, що, за статистикою, в нашій країні щодня нещасні випадки призводять до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу школярів і щороку – майже двох тисяч юних громадян!

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Легковажне поводження дітей з вогнем, водою, газом, вибухонебезпечними предметами та електроприладами,незнання елементарних правил безпечної поведінки, недотримання правил дорожнього руху - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!

Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, у дотриманні правил дорожнього руху. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Витяг з нормативно-правових актів України щодо відповідальності батьків за невиконання обов’язків по вихованню дитини

Закон України «Про охорону дитинства»

Стаття 12. Права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини

Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Держава надає батькам або особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків щодо виховання дітей, захищає права сім’ї, сприяє розвитку мережі дитячих закладів.

Позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов’язку утримувати дітей.

Порядок і розміри відшкодування витрат на перебування дитини в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, школі-інтернаті, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї, іншому закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлюються законодавством України.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до закону.

У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом. Медичні працівники у разі критичного стану здоров’я дитини, який потребує термінового медичного втручання, зобов’язані попередити батьків або осіб, які їх замінюють, про відповідальність за залишення дитини в небезпеці.

Цивільний кодекс України

Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою.

1.Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, – якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.

Стаття 1178. Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою особою.

1.Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану шкоду самостійно на загальних підставах.

2. У разі відсутності у малолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої неї шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальниками, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини …

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України (2001-05, 2002-05), якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальний кодекс України

Стаття 166. Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -

карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Сімейний кодекс України

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.

5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Закон України «Про освіту»

Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини

1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:

постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв.

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ щодо надання безоплатної правової допомоги

17.01.2013

На виконання вимог Програми заходів Міністерства внутрішніх справ України, Головним управлінням МВС України в місті Києві проводяться заходи з метою підвищення авторитету міліції серед населення та надання працівниками міліції безоплатних юридичних консультацій населенню.

Відповідно до Закону України, право на безоплатну правову допомогу - гарантовано Конституцією України громадянину України, іноземцю, особі без громадянства, у тому числі біженцю, чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога охоплює:

• надання правової інформації;

• надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

• складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);

• надання допомоги в забезпеченні доступу осіб до безоплатної вторинної правової допомоги та медіації.

Отримати таку допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя та наданні таких послуг:

• захист від обвинувачення; •

• здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

• складання процесуальних документів.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу, мають лише окремі категорії осіб, малозабезпечені та ті категорії осіб, для яких законами вже закріплено право на безоплатну правову допомогу.

Малозабезпечені - це особи у яких середньомісячний сукупний дохід сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення та інвалідам, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенні у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Серед інших осіб, це особи, до яких застосовано адміністративне затримання або адміністративний арешт, а також підозрювані у вчиненні злочину особи, які затримані органами дізнання та слідства, особи, до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою чи у справах яких відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов'язковою.

Закріплення на рівні Закону права вищезазначених осіб на безоплатну правову допомогу свідчить про наближення українського и законодавства до загальноприйнятих у демократичному світі стандартів захисту прав людини.

В Україні запроваджено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, за яким з 1 січня 2013 року з метою проведення необхідних процесуальних дій можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідність залучення захисника.

Лінія безоплатної правової допомоги працює за номером 0-800- 213103

Дзвінок на даний номер є безкоштовним для абонентів фіксованого зв'язку України. Для абонентів мобільного зв'язку дзвінок платним і його вартість визначається тарифами відповідного оператора. Дзвінки неможливі з таксофонів та з-за кордону.

 

Про харчування вихованців дошкільних навчальних закладів у 2015 році

Департамент гуманітарної політики Львівської міської ради інформує, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року№76-VIII внесено зміни до частини 5 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту».

Так з 01.01.2015 батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі м.Львова у розмірі 60 відсотків від вартості харчування на день.

Вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м.Львова впродовж січня-лютого 2015 року (час необхідний для проведення процедур закупівель продуктів харчування), встановлена на рівні 2014 року.

Внаслідок зростання цін на продукти харчування з березня поточного року вартість харчування збільшиться.

Вартість харчування за віковими групами дітей та в розрізі типів дошкільних навчальних закладів наведено у таблиці.

Вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах різних типів (грн.)
3-х разове харчування у ДНЗ загального типу 4-х разове харчування у ДНЗ загального типу 3-х разове харчування у ДНЗ санаторного типу 4-х разове харчування у ДНЗ санаторного типу
від 1 до 3 років від 3 до 6 років від 1 до 3 років від 3 до 6 років від 1 до 3 років від 3 до 6 років від 1 до 3 років від 3 до 6 років
Січень-лютий 2015 року
12,00 17,80 15,50 20,26 16,20 22,30 19,20 25,70
Розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м.Львова (60 % від вартості харчування на день) у січні-лютому 2015 року (грн.)
7,20 10,68 9,30 12,17 9,72 13,38 11,52 15,42
Березень-грудень 2015 року
               
Розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м.Львова (60 % від вартості харчування на день) у березні-грудні 2015 року (грн.)
18 26,0 23,0 31,0 24,0 32,0 30,0 38,0
10,80 15,60 13,80 18,60 14,40 19,20 18,0 22,80

Вартість харчування на 2015 рік розраховано на підставі натуральних норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 22.11.2004 №1591 та середніх роздрібних цін на продовольчі товари у торгівельній мережі Львівської області у листопаді 2014 року, наданих Головним управлінням статистики у Львівській області.

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах звільняються батьки, які є учасниками АТО, а також батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.

Не справляється плата з батьків за харчування дітей у санаторних ДНЗ (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу; у спеціалізованих ДНЗ (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку; в інших випадках, передбачених законодавством України (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях; батьки і діти, потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків тощо).

Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, розмір плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах становить на 30 %.

Щодо харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах департамент гуманітарної політики повідомляє наступне.

У січні 2015 року (термін необхідний для проведення процедур закупівель послуг з гарячого харчування) вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів, учнів з числа дітей учасників АТО та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, становить 4,20 грн., для дітей із малозабезпечених сімей – 7,60 грн., дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 8,80 грн.

З лютого поточного року вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів, учнів з числа дітей учасників АТО та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, становитиме 9,40 грн., для дітей із малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 11,30 грн.